Tulosta

Kuorinnat ja naamiot

Kuorinta-aineiden hyödyt:

  1. Kuolleiden ihosolujen poistaminen: Kuorinta auttaa poistamaan ihon pinnalle kertyneitä kuolleita soluja, jolloin iho näyttää kirkkaammalta ja tuntuu pehmeämmältä.
  2. Parempi imeytyminen: Kun kuolleet ihosolut poistetaan, ihonhoitotuotteet, kuten seerumit ja kosteusvoiteet, imeytyvät paremmin ja toimivat tehokkaammin.
  3. Epäpuhtauksien ehkäisy: Kuorinta vähentää tukkeutuneiden huokosten riskiä, mikä auttaa ehkäisemään mustapäitä ja näppyjä.
  4. Ihon uudistuminen: Kuorinta stimuloi ihon uudistumisprosessia, mikä auttaa ihon toimintaa.

Valitse kasvojen kuorinta-aine ihosi tarpeiden mukaisesti, ja vältä liiallista ihon kuorimista. Ärtynyttä ihoa ei tule kuoria lainkaan.

Kasvonaamioiden hyödyt:

  1. Tehokas kosteutus: Naamioilla voi tarjota iholle intensiivistä kosteutusta, mikä on erityisen tärkeää talviaikaan tai kun iho menettää muuten kosteuttaan.
  2. Syväpuhdistus: Esimerkiksi savipohjaisilla tai aktiivihiilinaamioilla ihoa kirkastetaan ja ihon liiallista talineritystä tasapainotetaan
  3. Ihon aktivointi: Erityisesti ikääntyvä iho hyötyy ihoa uudistavista ja kosteutumista edistävien kasvonaamioiden käytöstä.

Kasvonaamioita on monenlaisia – rauhoittavia, kirkastavia, kosteuttavia, tasapainottavia sekä ihon ikääntymisen merkkejä vastaan. Valitse naamio ihosi tarpeiden mukaisesti, ja käytä naamiota 1-3 v viikossa. Kasvonaamion käyttö on myös hetki rentoutumiseen ja itsestä huolehtimiseen, mikä edistää kokonaisvaltaista hyvinvointiasi. 

Tee kasvohoito kotona | kuorinnan ja naamion yhteisvaikutus

  • Tee iholle ensin kuorinta. Painele ja sivele iholle reilusti kasvovettä, ja levitä kasvonaamiota kerros.
  • Kuorinta valmistelee ihon kasvonaamiota varten, jolloin naamion aktiiviset ainesosat pääsevät vaikuttamaan tehokkaammin.
  • Molemmat tukevat päivittäistä ihonhoitoa lisäämällä perusrutiiniesi vaikutusta auttamalla pitämään ihon tasapainoisena, puhtaana ja kosteutettuna.
  • Lisäksi pienen kavohoidon tekeminen kotona on myös hetki rentoutumiseen ja itsestä huolehtimiseen, mikä edistää kokonaisvaltaista hyvinvointiasi. 

 

 


Uusi Ekopharma Vadelma Berry Crush Vartalokuorinta

22,41 €

Tarjous 

24,90 €
Säästät 10 %
1 l = 149,40 €
Varastossa. Toimitusaika 1-3 arkipäivää.

Uusi BTB13 AHA-PHA Peeling Gel -kuorinta-aine

32,31 €

Tarjous 

35,91 €
Säästät 10 %
1 l = 646,20 €
Varastossa. Toimitusaika 1-3 arkipäivää.

Dr.Baumann Lactobionic Gel 75ml

49,77 €

Tarjous 

55,30 €
Säästät 10 %
1 l = 663,60 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Mustikka Sensitive kasvokuorinta

25,11 €

Tarjous 

27,90 €
Säästät 10 %
1 l = 502,20 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Mustikka Sensitive kasvonaamio

26,91 €

Tarjous 

29,91 €
Säästät 10 %
1 l = 538,20 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Karpalo Detox Savinaamio 50ml

Tuotetta ei varastossa. Tarkistathan saatavuuden asiakaspalvelusta, kiitos.

Dr. Baumann Peeling mild - Kuorintaemulsio 75ml

39,26 €

Tarjous 

43,62 €
Säästät 10 %
Tuotetta ei varastossa. Voit tilata tuotteen, sillä saamme sitä pian lisää varastoon. Huom! Tilaustuotteiden toimitusaika pidempi.

Dr. Baumann Peeling medium - Kuorintaemulsio 75ml

39,26 €

Tarjous 

43,62 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr. Baumann Peeling strong - Kuorintaemulsio 75ml

39,26 €

Tarjous 

43,62 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr. Baumann Cream mask normal, dry and very dry skin - Kasvonaamio

Alkaen

14,31 €

Tarjous 

13,70 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BTB13 Medical AHA-PHA Peeling Gel-kuorintageeli

Tuotetta ei varastossa. Tarkistathan saatavuuden asiakaspalvelusta, kiitos.

Dr. Baumann Cream mask oily / impure - Kasvonaamio

Alkaen

15,01 €

Tarjous 

13,71 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr. Baumann Liposome mask - Liposominaamio

Alkaen

15,03 €

Tarjous 

16,70 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Face and Body Peeling - Kokovartalokuorinta 50ml

23,31 €

Tarjous 

25,90 €
Säästät 10 %
1 l = 466,20 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Gel Mask - Hoitonaamio 50ml

36,99 €

Tarjous 

41,10 €
Säästät 10 %
1 l = 739,80 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.
5330 Bonuspistettä

BeauCaire Cream Mask - Voidenaamio 50ml

36,99 €

Tarjous 

41,10 €
Säästät 10 %
1 l = 739,80 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.
5330 Bonuspistettä

BTB13 Pro-Age AHA-Duo Scrub - Kuorinta

31,41 €

Tarjous 

34,90 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

SkinIdent Facial Peeling - Kuorinta-aine

60,66 €

Tarjous 

67,40 €
Säästät 10 %
1 l = 808,80 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

SkinIdent Liposome Vitamin Ceramid Mask

Alkaen

82,71 €

Tarjous 

91,90 €
Säästät 10 %
1 l = 1 225,33 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

SkinIdent Cream Mask for Normal and Dry Skin

Alkaen

116,91 €

Tarjous 

129,90 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr. Baumann Aloe Vera Mask

Alkaen

16,56 €

Tarjous 

18,40 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Herukka Energy C Kasvonaamio

33,57 €

Tarjous 

37,30 €
Säästät 10 %
1 l = 671,40 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Herukka Enzyme Kasvokuorinta

25,11 €

Tarjous 

27,90 €
Säästät 10 %
1 l = 502,20 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Karpalo Aktiivihiili + PHA Kuorintanaamio

24,48 €

Tarjous 

27,20 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Tyrni AHA-Duo Kasvokuorinta

26,91 €

Tarjous 

29,91 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Tyrni Pro-Collagen Kasvonaamio

34,11 €

Tarjous 

37,90 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Vadelma Glow Kasvokuorinta

25,11 €

Tarjous 

28,20 €
Säästät 11 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Vadelma Moisture Boost Kasvonaamio

31,41 €

Tarjous 

34,90 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BTB13 Glycolic Acid Night Peel - Skin Glow

60,21 €

Tarjous 

66,90 €
Säästät 10 %
Varastossa. Toimitusaika 1-3 arkipäivää.