Tulosta

Allerginen iho

Täältä löydät tuotteita, joissa ei ole käytetty ainesosia, jotka ovat yleisimmin allergisoivia. Tarkistathan aina vielä tuotteen tuoteselosteesta, ettei tuotteessa ole raaka-aineita, joille olet allerginen. Voi myös kysyä tuotteista neuvonta@ihokeskus.fi


Hajusteallergiset

Tähän olemme valikoineet hajusteallergiselle turvalliset kosmetiikkatuotteet. Hajusteallergisen kannattaa käyttää vain hajusteettomia kosmetiikkatuotteita.


SkinIdent Body Lotion Liposome -vartaloemulsio

45,50 €

Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Mustikka Sensitive kasvokuorinta

25,11 €

Tarjous 

27,90 €
Säästät 10 %
1 l = 502,20 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Mustikka Sensitive kasvonaamio

26,91 €

Tarjous 

29,91 €
Säästät 10 %
1 l = 538,20 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr.Baumann Chaps Cream Super 75ml

30,45 €

1 l = 406,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr.Baumann Shampoo Dry Hair

Alkaen

12,70 €

Varastossa. Toimitusaika arkipäivää.

BeauCaire Super Sensitive Light - Hoitovoide 50ml

51,90 €

1 l = 1 038,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Super Sensitive Medium - Hoitovoide 50ml

51,90 €

1 l = 1 038,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Super Sensitive Rich - Hoitovoide 50ml

51,90 €

1 l = 1 038,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr. Baumann Sensitive for Normal and Dry Skin

Alkaen

29,26 €

1 l = 2 926,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr. Baumann Sensitive Couperose

Alkaen

29,94 €

1 l = 2 994,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr. Baumann Sensitive for Oily and Normal Skin

Alkaen

23,12 €

1 l = 2 312,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr. Baumann Sensitive Normal and Dry Skin 10ml

23,12 €

Tuotetta ei varastossa. Voit tilata tuotteen, sillä saamme sitä pian lisää varastoon. Huom! Tilaustuotteiden toimitusaika pidempi.

Dr. Baumann Sensitive Oily And Normal Skin 10ml

23,12 €

Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr. Baumann Sensitive Super Light 10ml

23,12 €

1 l = 2 312,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr. Baumann Sensitive Super Light

Alkaen

23,12 €

1 l = 2 312,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Cleansing Milk - Puhdistusemulsio 250ml

27,70 €

1 l = 110,80 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Eye Cream - Silmänympärysvoide 15ml

31,40 €

1 l = 2 093,33 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Eye Gel - Silmänympärysgeeli 15ml

31,40 €

1 l = 2 093,33 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Cream Mask - Voidenaamio 50ml

36,99 €

Tarjous 

41,10 €
Säästät 10 %
1 l = 739,80 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.
5330 Bonuspistettä

BeauCaire Face Cleanser - Puhdistusgeeli 250ml

27,70 €

1 l = 110,80 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Gel Mask - Hoitonaamio 50ml

36,99 €

Tarjous 

41,10 €
Säästät 10 %
1 l = 739,80 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.
5330 Bonuspistettä

BeauCaire Face and Body Peeling - Kokovartalokuorinta 50ml

23,31 €

Tarjous 

25,90 €
Säästät 10 %
1 l = 466,20 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Liposome Light - Liposomigeeli 50ml

67,30 €

1 l = 1 346,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

BeauCaire Liposome Medium -Liposomigeeli 50ml

67,30 €

1 l = 1 346,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.
6900 Bonuspistettä

Dr.Baumann Chaps Cream 75 ml

25,10 €

Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr.Baumann- Body Lotion Super

Alkaen

33,20 €

Varastossa. Toimitusaika arkipäivää.

Ekopharma Mustikka Sensitive Puhdistusmaito

Alkaen

25,20 €

Varastossa. Toimitusaika 1-3 arkipäivää.

Ekopharma Mustikka Sensitive Kasvovesi

Alkaen

25,20 €

Varastossa. Toimitusaika arkipäivää.

Ekopharma Mustikka Sensitive Seerumi

30,30 €

1 l = 1 010,00 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Mustikka Sensitive Kasvoöljy

33,30 €

Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Ekopharma Karpalo Douple Zinc Hoitovoide

23,20 €

Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr.Baumann Conditioner Special

Alkaen

12,70 €

Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.

Dr.Baumann Baobab Lotion - vartalovoide

Alkaen

33,08 €

1 l = 441,07 €
Varastossa. Toimitusaika 1-2 arkipäivää.